Odszkodowania Głogów

Bez względu na to, jakiego ubezpieczyciela wybierzesz, procedura dochodzenia odszkodowań jest praktycznie taka sama. Najpierw konieczne jest zgłoszenie szkody, np. wypadku samochodowego czy leczenia szpitalnego. Można tego dokonać na kilka sposobów: telefonicznie, internetowo albo osobiście w oddziale ubezpieczyciela. W ciągu kilku następnych dni, ubezpieczyciel jest zobowiązany wydać decyzję w sprawie. 

Ściąganie odszkodowań Głogów – odzyskaj swoje pieniądze

Otrzymaną decyzja Cię nie satysfakcjonuje? Odszkodowanie nie zostało Ci w ogóle przyznane? A może jest rażąco niskie w stosunku do rozmiarów Twojej szkody? Nie martw się! To nie koniec walki o Twoje pieniądze. Ściąganie odszkodowań nie jest proste, ale też i nie niemożliwe. Kluczowe znaczenie ma przedstawienie odpowiedniej argumentacji oraz skompletowanie wszystkich dokumentów. Z tego względu warto zlecić ściąganie odszkodowań profesjonalnemu podmiotowi, który ma doświadczenie w kontaktach z ubezpieczycielami. 

Odszkodowania Głogów – jak uzyskać?

Sprawa o uzyskanie należnego odszkodowania nie zawsze musi znaleźć swój finał w sądzie. Często odpowiednio przedstawiona argumentacja, poparta szeregiem dokumentów, skłania ubezpieczyciela do polubownego zakończenia sporu. Jest to rozwiązanie z korzyściami dla obu stron. Proces sądowy wiąże się z dodatkowymi kosztami dla ubezpieczyciela oraz możliwością utraty dobrego wizerunku na rynku. 

Jeżeli nadal zastanawiasz się, czy warto walczyć o odszkodowanie, musi zdać sobie sprawę, że to tak naprawdę Twoje pieniądze! Opłacając składkę, masz prawo domagać się świadczenia od drugiej strony umowy, jeżeli oczywiście zachodzą przesłanki odpowiedzialności. Te często są przysłowiową kością niezgody, przez co odzyskiwanie odszkodowań zakłada wystąpienie na drogę sądową. Wcześniej jednak warto wyczerpać ścieżkę postępowania polubownego. Postępowanie sądowe to nie tylko koszty, ale także odroczenie w czasie wypłaty odszkodowania na Twoją rzecz. 

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania Głogów

Na czym dokładnie polega pomoc w uzyskaniu odszkodowania? W ramach świadczonych usług, zajmiemy się Twoją szkodą od momentu jej zgłoszenia aż do wypłaty środków, zarówno na drodze polubownej, jak i w wyniku postępowania sądowego. Zgromadzimy niezbędne dokumenty, wypełnimy w Twoim imieniu zgłoszenie i będziemy monitorować proces uzyskania odszkodowania tak, aby środki trafiły jak najszybciej na Twoje konto. Dzięki temu będziesz móc niezwłocznie naprawić auto, rozpoczniesz rehabilitację lub po prostu opłacisz bieżące rachunki. Dlatego pomoc w uzyskaniu odszkodowania może Ci przynieść ogromne korzyści.

Czytaj dalej

Odszkodowania komunikacyjne Głogów

Wypadki czy kolizje drogowe są na polskich drogach niemalże codziennością. Dlatego odszkodowania komunikacyjne, to jedne z najczęściej wypłacanych świadczeń. Tu wypłata może obejmować zarówno zwrot kosztów naprawy pojazdu lub naprawę pojazdu w serwisie partnerskim ubezpieczyciela, jak i świadczenia z tytułu uszczerbku na zdrowiu. Wielkość należnych świadczeń zależy oczywiście od rozmiarów konkretnej szkody. Odszkodowanie komunikacyjne może obejmować także zadośćuczynienie dla bliskich, jeżeli ofiara wypadku umrze na skutek zdarzenia. Kwota zadośćuczynienia nie zależy tylko i wyłącznie od stopnia pokrewieństwa między Tobą a ofiarą wypadku.

Odszkodowania powypadkowe Głogów

Odszkodowanie powypadkowe ma na celu pokrycie kosztów naprawy pojazdu, a także zapewnić Ci środki do życia na czas leczenia i rekonwalescencji. Niestety w praktyce odszkodowania często są zaniżone i jedynie w niewielkim stopniu pozwalają pokryć rzeczywiste wydatki. Dlatego warto zawalczyć o należne Ci pieniądze. Dzięki tym środkom szybciej dojdziesz do siebie i unikniesz długów – Twoje zobowiązania będą mogły być regulowane na bieżąco. Jeżeli natomiast Twój porad i do pracy nie będzie już możliwy, masz prawo ubiegać się o rentę w ramach odszkodowania powypadkowego.

Partnerzy

Napisz do nas

Odpowiemy w ciągu 24 h!
Expert Odszkodowania
Facebook
Instagram