Minimalna kwota za upadek na chodniku waha się między 1000 zł a 2000 zł. Gdy uszczerbek na zdrowiu był poważny kwota odszkodowania wzrasta do co najmniej kilkunastu tysięcy złoty. Jeśli doszło do złamania kości jest to około 15 tysięcy złotych. W przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu odszkodowania zaczynają się od 40 tysięcy złotych.
Rekordowe odszkodowanie za poślizgnięcie na chodniku otrzymała starsza kobieta z Łodzi. Wywalczyła w sądzie aż 322 tysiące złotych! Sąd uznał, że poszkodowana wymaga całodobowej opieki. Jest to również przypadek, w którym powikłania po upadku ujawniły się z czasem. Bezpośrednio po zdarzeniu seniorka dotarła samodzielnie do domu i czuła się dobrze. Z biegiem dni jej stan zdrowia załącz się znacznie pogarszać. W końcu znalazła się w szpitalu, gdzie wykryto u niej krwiaka śródczaszkowego i częściowy niedowład. Mając na uwadze to zdarzenie tym bardziej pamiętajmy, aby nie bagatelizować urazów nawet po pozornie niegroźnych upadkach i udać się na kontrolę do lekarza.
Szczegóły
Nie tylko wypadek na chodniku – za jakie upadki możesz ubiegać się o odszkodowanie?
Warto pamiętać, że nie tylko za upadek na chodniku można dociekać odszkodowania. Możemy tutaj sklasyfikować zdarzenia ze względu na miejsce:
- Odszkodowanie za upadek na chodniku;
- Odszkodowanie za wypadek w sklepie;
- Odszkodowanie za upadek na klatce schodowej;
- Odszkodowanie za wypadek na basenie;
- Odszkodowanie za wypadek na parkingu sklepowym;
- Odszkodowanie za upadek w szpitalu.
Takiego podziału możemy również dokonać ze względu na stan nawierzchni:
- Odszkodowanie za upadek na nierównym chodniku;
- Odszkodowanie za wypadek spowodowany dziurą w drodze;
- Odszkodowanie za wypadek na oblodzonym chodni;
- Odszkodowanie za wypadek na śliskiej podłodze.