Aby uzyskać odszkodowanie za upadek na chodniku należy również zebrać odpowiednią dokumentację. Jeśli jesteś w stanie, warto sfotografować miejsce zdarzenia. Możesz też poprosić, aby ktoś zrobił to za Ciebie, jeśli uraz jest na tyle poważny, że np. musisz jechać do szpitala. Z pewnością przydatne mogą się okazać także pisemne zeznania świadków zdarzenia oraz nagrania z monitoringu. Jeśli w okolicy była kamera, która uchwyciła upadek na chodniku, warto skontaktować się z jej właścicielem o udostępnienie nagrania na potrzeby dochodzenia odszkodowania.
Kolejną sprawą, o której należy pamiętać jest dokumentacja procesu leczenia. Wypis ze szpitala, recepty i paragony za leki, faktury za wizyty u specjalistów, wszelkie udokumentowane koszty poniesione podczas procesu rekonwalescencji – wszystkie te dokumenty warto zebrać w jednym miejscu i przesłać firmie odszkodowawczej, która będzie prowadziła sprawę.
Nie można także zapomnieć o dokumentacji urazu. W tym celu warto zrobić zdjęcie zaraz po zdarzeniu, w trakcie leczenia oraz po powrocie do zdrowia.
Do dokumentacji wliczają się też rzeczy takie jak koszty transportu do lekarza lub na rehabilitację, czy dni, podczas których nie byliśmy zdolni do pracy, w związku z czym ponieśliśmy straty finansowe.