Odszkodowanie za wypadek samochodowy

Jak uzyskać odszkodowanie po wypadku?

Jeśli brałeś udział w wypadku samochodowym z powodu czyjejś nieostrożności lub zaniedbania, na pewno zastanawiasz się jak uzyskać odszkodowanie po wypadku. Masz prawo do otrzymania pieniędzy za wszystkie poniesione obrażenia i szkody majątkowe. W ostatnich latach świadomość tego, co zrobić, aby uzyskać pieniądze na naprawę pojazdu oraz powrót do zdrowia po wypadku komunikacyjnym wzrosła. Coraz szersze grono osób stara się otrzymać satysfakcjonującą kwotę na likwidację szkód.

Niestety, towarzystwa ubezpieczeniowe nie chcą wypłacać wysokich rekompensat. Dlatego też warto skorzystać z pomocy ekspertów, dzięki którym można uzyskać satysfakcjonujące odszkodowanie za wypadek samochodowy lub otrzymać sprawiedliwą dopłatę. W Expert Odszkodowania zajmiemy się odzyskaniem Twoich pieniędzy z OC oraz AC. Pomagamy zarówno osobom poszkodowanym, jak i sprawcom nieszczęśliwych zdarzeń komunikacyjnych.

Kalkulator odszkodowania

Sprawdź ile możesz odzyskać!

Co wlicza się w odszkodowanie zdrowotne po wypadku samochodowym?

Wiele osób kojarzy odszkodowanie po wypadku samochodowym jedynie z wypłatą pieniędzy na naprawę zniszczonego pojazdu. To błąd. Świadczenia w ramach wykupionej polisy możesz również otrzymać za poniesione szkody osobowe. Jeśli w nieszczęśliwym zdarzeniu odniosłeś obrażenia ciała, możesz starać się o wypłatę odpowiedniej rekompensaty z ubezpieczenia OC sprawcy. Zwykle musisz w takim przypadku samodzielnie określić wysokość odszkodowania, co nie jest łatwym zadaniem i często prowadzi do zaniżenia przysługującej sumy.

Jakie koszty powinno pokryć odszkodowanie zdrowotne po wypadku samochodowym? Przede wszystkim możesz starać się o otrzymanie pieniędzy za:

– rachunki za leczenie,

– zakupione lekarstwa,

– dojazdy do placówek medycznych,

– opiekę medyczną,

– wizyty lekarskie,

– wszystkie inne działania, związane z powrotem do zdrowia.

Przysługuje Ci także zadośćuczynienie po wypadku samochodowym za doznaną krzywdę, ból i cierpienie. Wysokość sprawiedliwej rekompensaty za urazy psychiczne zwykle niełatwo ustalić.

Odszkodowanie za wypadek samochodowy może obejmować również kwestie związane z komplikacjami w życiu zawodowym. Jeśli np. nie jesteś w stanie wrócić do swojej pracy, nic nie stoi na przeszkodzie, by walczyć o rentę, jednorazowe świadczenie na przekwalifikowanie się czy wyrównanie utraconego zarobku.

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania po wypadku samochodowym

W celu uzyskania odszkodowania po wypadku samochodowym należy zebrać wszystkie dowody, które potwierdzają i uzasadniają Twoje roszczenia. Do wniosku warto dołączyć m.in.: notatkę policyjną, a jeśli nie wezwałeś na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy – oświadczenie sprawcy wypadku oraz zdjęcia uszkodzonych pojazdów. Podczas powrotu do zdrowia warto zbierać dowody zakupu lekarstw oraz paragony i faktury za zabiegi, sesje rehabilitacyjne czy opiekę medyczną. Wszystkie te materiały posłużą jako dowody w walce o najwyższą możliwą rekompensatę.

Ważne jest, by starając się o odszkodowanie z OC za szkody osobowe podkreślić, jak wypadek wpłynął na Twoje zdrowie i życie. Możesz szczegółowo wymienić różnice w codziennym funkcjonowaniu przed i po nieszczęśliwym zdarzeniu oraz jakie są z tym związane perspektywy na najbliższą przyszłość. Pamiętaj, że pismo o odszkodowanie za wypadek samochodowy powinno skupiać się nie tylko na szkodach fizycznych, ale również na krzywdzie psychicznej.

Im więcej formalności potwierdzających Twoją szkodę zgromadzisz, tym większa będzie szansa na otrzymanie satysfakcjonującej sumy. Niestety, w wielu przypadkach nawet najlepiej przygotowany wniosek i udokumentowane koszty nie wystarczają do wypłaty satysfakcjonującego odszkodowania.

Odszkodowanie po wypadku samochodowym jako pasażer – co warto wiedzieć?

Gdy dojdzie do wypadku, w którym w pojeździe oprócz kierującego znajdowały się inne osoby, im również należy się odszkodowanie. Pasażerem należy określać osobę, która nie ma bezpośredniego wpływu na kierowanie pojazdem i jego ruch. Do tego grona zaliczamy także zabranych z trasy autostopowiczów. Nie ma znaczenia, czy pasażerowie podróżowali w aucie ze sprawcą zdarzenia, czy to inny kierowca spowodował kolizję

Pasażerom przysługują przede wszystkim świadczenia związane ze szkodami osobowymi. Odszkodowanie w takim przypadku powinno pokrywać koszty leczenia. Można starać się także o zadośćuczynienie po wypadku samochodowym. Jeśli jesteś pasażerem, który ucierpiał w zdarzeniu drogowym, skontaktuj się z Nami i dowiedz się, jakie masz prawa oraz za co należą Ci się pieniądze z polisy.

Wypadek samochodowy a odszkodowanie dla sprawcy – czy przysługują mu pieniądze?

Wiele zależy od tego, jak sprawca był zabezpieczony przed zdarzeniem. Jeśli posiadał ubezpieczenie AC lub NNW, może starać się o odszkodowanie po wypadku samochodowym. Dzięki dobremu Autocasco można np. naprawić uszkodzony pojazd. Oczywiście nawet w przypadku posiadania dodatkowych polis, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty pieniędzy z kilku różnych powodów. Jednym z nich jest sytuacja, w której kierujący był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Warto zauważyć, że odszkodowania po wypadku samochodowym dla sprawców również bywają zaniżane. W Expert Odszkodowania zajmujemy się w takich sytuacjach dopłatami oraz odzyskujemy zadośćuczynienia. Możemy również pomóc w sytuacji, w której wymiar sprawiedliwości zasądził nawiązkę na rzecz poszkodowanego.

Odszkodowanie po wypadku samochodowym – dlaczego warto zaufać ekspertom?

Cały proces uzyskiwania odszkodowania za wypadek samochodowy może być długi i skomplikowany. Często zdarza się, że wypłacona kwota nie odpowiada poniesionym szkodom lub po prostu nie jest dla Ciebie satysfakcjonująca. Jeśli ubezpieczyciel odmówił Ci wypłaty odszkodowania bądź zaniżył jego wartość – zgłoś się do Nas.

W Expert Odszkodowania proponujemy darmową, niezobowiązującą analizę każdej sprawy związanej z wypadkami komunikacyjnymi. Pracują u Nas doświadczeni rzeczoznawcy, którzy dokładnie oszacują wartość przysługującego odszkodowania. W zależności od rodzaju sprawy, możemy odzyskać należne Ci pieniądze lub zaoferować atrakcyjną dopłatę. Zajmujemy się zdarzeniami, do których doszło nawet do 3 lat wstecz. Skontaktuj się z Nami i dowiedz się, ile powinno wynosić Twoje odszkodowanie za wypadek samochodowy!

Partnerzy

Napisz do nas

Odpowiemy w ciągu 24 h!
Expert Odszkodowania
Facebook
Instagram